Wady i zalety prowadzenia bloga

Jeśli zastanawiasz się, jakie są wady i zalety prowadzenia bloga, to znak, że znalazłeś się we właściwym miejscu i prawdopodobnie myślisz o założeniu własnego bloga. Blogowanie to obecnie nie tylko coraz bardziej popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu, ale także możliwość wypromowania własnej marki w sieci. Prowadzenie bloga ma też jednak swoje jasne, jak i ciemne strony. Nie sposób wymienić wszystkich, możemy jednak skupić się na tych najważniejszych. Jakie są zatem wady i zalety prowadzenia bloga?

Wady i zalety prowadzenia bloga

Nikt nie mówił, że prowadzenie bloga to wyłącznie łatwa i przyjemna sprawa. Niestety ci, którzy liczą na szybkie i duże pieniądze, mogą się boleśnie rozczarować. Jeśli chodzi o wady i zalety prowadzenia bloga, to bez wątpienia znajdzie się ich wiele. Warto jednak skupić się na kilku ważniejszych.

Możliwość wypromowania marki i znalezienia odbiorców

Blog to dobre miejsce, w którym możemy nie tylko pochwalić się własną pasją, ale także przekuć ją w pieniądze. Na blogu można bowiem napisać znacznie więcej niż w tradycyjnym sklepie internetowym i zyskać zaufanie potencjalnych klientów.

Promowanie marki a blog firmowy

Własny styl

Blogowanie daje możliwość wyrobienia własnego i niepowtarzalnego stylu pisarskiego, ale również nabrania pewności siebie.

Nowe znajomości

Blog to miejsce, które daje możliwość zawarcia nowych znajomości, wymiany poglądów a czasem i zyskania ciekawych pomysłów.

Szerszy horyzont

Dzięki prowadzeniu bloga możemy dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, a także otworzyć sobie drogę do zupełnie nowych możliwości zawodowych. Nigdy nie wiadomo, kto właśnie dziś wejdzie na naszego bloga i przeczyta wpis…

Bezcenny czas

Mając na uwadze wady i zalety prowadzenie bloga, nie sposób nie wspomnieć o czasie, który pochłania blogowanie i jeśli chodzi o wady i zalety prowadzenia bloga, to jest to chyba jedna z tych rzeczy, która może działać zarówno na korzyść, jak i nie. Prowadzenie bloga wymaga systematyczności. Jeżeli będziemy zamieszczać na nim treści regularnie, to po jakimś czasie zobaczymy pożądane efekty. Prowadząc bloga, musimy się jednak liczyć z tym, że każdy wpis to nakład pracy i czasu.

Nazwa, która zobowiązuje

Czy nazwa domeny jest istotna

Nazwa adresu internetowego to kolejna z tych rzeczy, którą można podpiąć pod wady i zalety prowadzenia bloga i może być ona zarówno czymś bardzo pozytywnym, jak i sprawić duży problem. Unikatowa i związana z przedmiotem naszych zainteresowań nazwa strony internetowej, bez wątpienia stanowi najlepszą wizytówkę. Niestety bywa i tka, że po pewnym czasie zmienia się przedmiot naszych zainteresowań. Wtedy już niestety obrana na początku nazwa, przestaje pasować do nowej tematyki bloga. Całą przygodę z blogowaniem musimy więc zacząć od nowa.

Wady i zalety prowadzenia bloga podsumowanie

Znając wady i zalety prowadzenia bloga, możemy podejść do blogowania z większym dystansem. Udany start daje z kolei motywacje do dalszego działania.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *