Jak promować artykuł? Najlepsze sposoby na promowanie wpisów blogowych

Wiadomo, że content is king, i że stworzenie dobrej treści to duża część sukcesu. Ale nadal tylko część i nawet najlepszy kontent nie obroni się sam. Wręcz przeciwnie– co z tego, że napiszesz najlepszy tekst, skoro mało osób do niego dotrze? Poznaj 6 sposobów na promowanie artykułów w sieci.

  1. Wysyłaj maile do starych klientów

Zbudowanie bazy mailingowej ma wiele zalet. Wiele z nich jest nie do przecenienia. Jednak najważniejszą z nich jest właśnie to, że to proste i praktycznie bezkosztowe narzędzie do promowania nowych treści na stronie czy na blogu. Oczywiście nie należy promować w ten sposób każdego jednego wpisu blogowego. Promować należy jedynie te najbardziej popularne, najciekawsze i najbardziej wartościowe. Będą to głównie poradniki i zestawienia, które mogą być przydatne dla twojej grupy odbiorców. Jest duże prawdopodobieństwo, że ciekawy newsletter lub mail przekonają odbiorców do zapoznania się z treścią.

  1. Promuj w mediach społecznościowych

Jeśli masz fanpage w mediach społecznościowych (a bardzo do tego zachęcamy!) to zawsze możesz go użyć do promowania swojego wpisu. Oczywiście – i tutaj należy zachować ostrożność i promować jedynie co któryś artykuł, bowiem inaczej twoi fani po prostu będą tym zmęczeni – oczekują nieco innych treści. Jednak ma to wiele sensu – wchodzimy na Facebooka co najmniej kilka razy dziennie, zatem wiele osób zobaczy twój post promujący wpis na bloga i pewnie na niego przejdzie.

  1. Znajdź kogoś do współpracy

Jest bardzo wielu blogerów i firm prowadzących blogi, którzy dopiero zaczynają i mają ciągle jeszcze niewielkie zasięgi lub podobne do twoich. Warto nawiązać z nimi współpracę – nie musi być odpłatna, może być barterowa. Znajdź osoby, które zajmują się podobnym tematem do twojego lub w jakiś sposób funkcjonują w twojej branży i zaproponuj im współpracę, na przykład poprzez tworzenie postów gościnnych lub robienie wspólnych zestawień. Oczywiście tekst opublikowany u kogoś na blogu to także linki, które mogą doprowadzić do twojej strony. To dobry sposób na dotarcie do osób, które jeszcze cię nie znają, ale interesują się twoją dziedziną pracy.

  1. Zaznacz swoją obecność na forach

Fora i strony branżowe to najlepsze miejsce do promowania swoich treści i wpisów. W końcu to miejsce, które zrzesza osoby wyłącznie zainteresowanych tym, czym ty się zajmujesz. Możesz zrobić to na dwa sposoby – promować swój tekst jawnie, jeśli tylko pozwala na to regulamin serwisu, lub prowadzić marketing szeptany. Ten pierwszy sposób jest dobry o tyle, że pomaga ci budować pozycję eksperta i specjalisty w danej dziedzinie. W obu przypadkach masz szanse na zwiększenie wejść na stronę.

  1. Postaraj się odpowiedzieć na jak najwięcej komentarzy

Skłonienie ludzi do komentowania wpisów na blogu jest trudne i najczęściej wymaga to naprawdę długiej i żmudnej pracy. Jedną z najlepszych możliwości jest odpowiadanie na komentarze osób czytających. I chociaż wydaje się, że nie ma to żadnego znaczenia do promowania wpisu, jest inaczej. Komentarze są społecznym dowodem słuszności, więc dla nowego czytelnika są impulsem do zapoznania się z tekstem. Na dodatek im ich więcej, tym więcej unikalnych treści, a większy ruch i zaangażowanie są promowane w wynikach wyszukiwania w Google.

  1. Podlinkuj nowy tekst w starych postach

Linkowanie zewnętrzne to jeden z najlepszych sposobów na wypromowanie bloga. Jednak linkowanie w nowych tekstach do tych starszych nie wystarczy. Jeśli zależy ci na tym, by wypromować konkretny, nowy wpis, linki do niego umieszczaj także w starszych tekstach. Dlaczego? Wiele osób może do nich trafić przez wyniki wyszukiwania – im dłużej są w sieci, tym lepiej są wypozycjonowane – a z poziomu tekstu mogą odwiedzić twoje nowe posty.

Te rozwiązania pozwalają na bezpłatne promowanie postów. Jednak najłatwiejszą metodą jest zakupienie reklamy, czy to w Google AdWords, czy na Facebooku. Dobre stargetowanie i zaplanowanie reklamy to gwarancja większej liczby wejść. Jeśli masz środki, które chcesz w ten sposób przeznaczyć na marketing, połączenie działań darmowych i płatnej reklamy będzie najskuteczniejszym sposobem.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1 thought on “Jak promować artykuł? Najlepsze sposoby na promowanie wpisów blogowych

  1. Doczekaliśmy ciekawych czasów …parę lat temu, to artykuł sam w sobie był formą promocji. Wystarczyło wypuścić artykuł, żeby tysiące osób zapoznały się z naszą marką. Teraz publikuje się artykuł i żeby miał jakiekolwiek przełożenie należy go wypromować. Promocja dla promocji bez promocji nie ma sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *